Predstavljena ponuda Tivta na sajmu u Štokholmu

23-Februar-2018

Turistička Organizacija Tivta predstavila je svoju ponudu po drugi put na veoma važnom i svakako novom ciljnom tržištu Švedske , na sajmu turizma „ Panorama „ održanom u
Štokholmu u periodu od 17 do 19 .02.2018 god.
Pored Turističke Organizacije Tivta na ovom sajmu učestvovale su i ostale lokalne turističke organizacije grada Podgorice, Bara, Herceg Novog i Budve kao i hotelske grupe „ Budvanska
rivijera“ , „ Montenegro Stars „ i „ WGRAND“ i naravno krovna institucija, Nacionalna Turistička Organizacije Crne Gore.
Turizam , kultura i gastronomija – teme ovogodišnjeg sajma , inspirisale su 150 izlagača i privukle pažnju više od 20.000 posjetilaca. Najveće interesovanje pored smještajnih kapaciteta, turističkih atrakcija, aktivnog turizma , najljepših plaža itd, odnosilo se na saobraćajnu povezanost i avionske linije iz Tivta za Štokholm. Ono što je turistima sa ovog tržišta bilo jako značajno je svakako što moguposjetiti naš grad u turističkoj sezoni čarter letovima iz Štokholma za Tivat, posredstvom turoperatera Thomas Cook-a i Tui-a. Svakako tome u prilog ide i let iz Podgorice koji saobraća 2 puta sedmično. Šveđani su pokazali najviše interesovanja za boravak u predsezoni i potsezoni ,što sa obzirom na naše izuzetne klimatske uslove nije iznenađenje, i što je veoma značajno radi samog produženja turističke sezone.
Ovo je jedno od novih ciljnih tržišta Crne Gore i promocija na ovom tržištu je od izuzetne važnosti kako za naš grad tako i za državu ispred koje se predstavljamo. Tome u prilog idu i obrađeni statistički podaci o dolascima i noćenjima turista u Tivtu na godišnjem nivou sa ovog tržišta, prema kojima se bilježi duplo više gostiju u kolektivnom i privatnom smještaju u 2017 god u odnosu na 2016 god.

post image